33. ples GLS sa opäť vydaril

fotogaléria

ples Už 33 rokov je na našom gymnáziu dobrým zvykom usporadúvať po polročnom vysvedčení slávnostný ples. Pre nás je to významná kultúrna udalosť, ktorou slávnostne ukončíme prvý polrok školského roku. Všetci sa na ples vždy veľmi tešíme, lebo je to určite jeden z nezabudnuteľných večerov v našich životoch. Veď mnoho bývalých študentov nášho gymnázia si rado zaspomína na svoj prvý ples zo študentských čias. Práve táto udalosť sa im navždy vryla do pamäte a ples bol jedným z výnimočných večerov, keď sa zabavili so svojimi profesormi aj spolužiakmi pri dobrej hudbe a tanci.

My, terajší študenti GLS sme chceli, aby práve náš ples patril medzi tie, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. Už v prvom ročníku sme sa dozvedeli, že jedna tretiacka trieda má jedinečnú možnosť pomáhať pri organizácii plesu. Všetci sme sa zasnívali a niekde v kútiku duše dúfali, že raz v budúcnosti vyberú práve našu triedu. Dva roky ubehli neskutočne rýchlo a z prvákov sa stali tretiaci. Boli sme plní očakávania, či dostaneme šancu pridať ruku k dielu.

Naše sny sa naplnili. Boli sme veľmi šťastní a aj keď sme si uvedomovali, že nás čaká množstvo vytrvalej práce a povinností, entuziazmus a nadšenie nám nechýbali. Každý z nás mal nejakú dôležitú úlohu. Jedni sa starali o distribúciu kvetov, iní zase premýšľali nad farebnosťou výzdoby, alebo usilovne nacvičovali scénky do programu. S organizáciou plesu nám pomáhali naši profesori RNDr. M. Sendek, Ing. Š. Matiaš a Mgr. S. Hrušková, ktorým ďakujeme.

Keď prišiel ten dlho očakávaný deň, boli sme všetci netrpezliví. Záležalo nám na tom, aby sa ples vydaril. Celá trieda bola už dve hodiny pred jeho začatím na mieste činu – v hoteli Minerál, kde sme dokončovali posledné úpravy. Pred šiestou hodinou začali prichádzať prví zvedaví študenti, ktorí sa usádzali na svoje miesta. Vo vstupnej hale sme netrpezlivo čakali na našich profesorov, aby sme ich odviedli na ich VIP miesta, z ktorých mohli pohodlne sledovať celý program. Tak ako po minulé roky, aj tento rok boli na ples pozvaní hostia z Poľska.

33. gymnaziálny ples sa nemohol začať bez príhovoru nášho pána riaditeľa RNDr. Marcela Tribusa. Prestrihol fialovú stuhu, ktorá bola vstupnou bránou na tanečný parket. Po menšom občerstvení sme pri melódiách valčíka ocenili aj tanečné schopnosti našich profesorov.

Atmosféra plesu bola veľmi príjemná a my sme ako odušu tancovali nielen so svojimi spolužiakmi, ale prišli si s nami zatancovať aj naši profesori. Bolo úžasné vidieť, že takmer nikto nesedel pri stoloch, ale všetkých nás pohltila tanečná horúčka.

Keď sme už nevládali a objavili sa na nás prvé príznaky únavy, spestrili sme si prestávku bohatým programom, ktorý obsahoval nezabudnuteľné čísla z tohtoročných stužkových slávností. Na programe sa zúčastnili študenti i profesori, ktorí nás prekvapili svojim hudobným číslom. Keď sme si všetci dostatočne „oddýchli“, pustili sme sa opäť do tanca. Naše tanečné výkony prísne sledovala nepodplatiteľná porota, ktorej najviac do oka padla dvojica Maroš Baran a Anna Kovaľová, ktorých vyhlásili za kráľovnú a kráľa plesu. Fialová šerpa im bude pripomínať, ako počítali kroky na plese v Mineráli. Ples vyvrcholil hodnotnou tombolou.

Ďakujeme vedeniu GLS za to, že nám umožnilo zúčastniť sa na príprave tohtoročného plesu a pevne veríme, že sa ples páčil a bude sa naň ešte dlho spomínať.

Miriam Udermanová, študentka Gymnázia L. Stöckela,  3.E

FOTOGALÉRIA