Matematici zabojovali...

matematici.jpgV jeden upršaný januárový deň roku 2009 sa v Prešove na Gymnáziu J.A.Raymana zišli  študenti stredných škôl Prešovského kraja, aby ukázali svoj talent, schopnosti a tvorivosť pri riešení úloh matematickej olympiády kategórie A. Gymnázium L.Stöckela reprezentovalo päť študentov: Jozef  Jašš zo 4. D, Ján Ruhalovský zo 4. E, Martin Urban  zo 4. C, Anton Kovaľ z 3. D a Jakub Arendáč z 3. A, ktorí sa prebojovali do krajského kola. Prešli sústredením matematikov v Danišovciach  a prípravou v škole, ktorú robila RNDr. Tatiana Prextová. Výsledky sme sa dozvedeli v posledných dňoch februára a veľmi nás potešili. Najúspešnejší bol Jozef Jašš, ktorý obsadil 2. miesto a postupuje na celoštátne kolo, ktoré bude koncom marca. Budeme mu všetci držať prsty, aby  popri škole, popri maturitných písomkách úspešne zvládol prípravu a súťaž, ktorá je veľmi náročná.

RNDr. Tatiana Prextová